GERİ
united vars
united varss
united varss

Detaysoft Dünya Şirketi Oldu

Müşterilerine danışmanlık hizmetini partner şirketleri aracılığı ile veren SAP, Global Partner’lerine bir yenisini ekledi. Detaysoft’un da aralarında bulunduğu 34 SAP çözüm ortağının kurduğu birlik olan United VARs, SAP ile yaptığı anlaşma sonucunda “Global Partner”lik seviyesine yükseldi. Anlaşma ile United VARs’ın Türkiye ve Suudi Arabistan’dan sorumlu üyesi olan Detaysoft da Global Partner statüsünde faaliyet gösterecek.

Anlaşma Detaysoft’a dünyanın 73 ülkesinde de proje yapma yetkinliği kazandırırken Detaysoft, SAP kullanan bir müşterisinin, başka bir ülkede açtığı ofisin SAP projesini yürütebilecek. United VARs üyesi şirketlerin tüm dünyada şubeleşmiş gibi çalışması, çalışanlar için de büyük bir avantaj sağlıyor. S/4HANA ve SuccessFactors gibi yeni SAP teknolojilerine sürekli olarak yatırım yapan Detaysoft, dünyanın herhangi bir ülkesinde bu teknolojilerle ilgili insan kaynağına ihtiyaç duyulduğunda buraya eleman da gönderebilecek.


Alkin Aksoy: En üst seviyedeki SAP çözüm ortağı
Kendi AR-GE merkezinde QuIK Pack, B-Pack, C-Pack, Market Intelligence, Password Manager ve SPDS gibi İK, finans, iş geliştirme, IT departmanlarına hazır paket SAP çözümleri geliştiren Detaysoft’un Genel Müdürü Alkin Aksoy, “SAP ile üyesi olduğumuz United VARs topluluğunun yaptığı bu anlaşmadan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma sayesinde Detaysoft olarak yüksek kalite standartlarımızla dünya çapında hizmet veren bir danışmanlık firması olma şansını yakaladık. Sektör ve şirket ölçeği sınırı olmadan 73 farklı ülkede faaliyet gösteren en üst seviyedeki SAP çözüm ortağından oluşan ekosistemimiz sayesinde hemen hemen her ülkede uçtan uca danışmanlık hizmeti verebilir hale geldik” dedi.

Aksoy, anlaşma ile ülkeler arası hizmet alışverişinin nasıl gerçekleşeceğini şu sözlerle açıkladı: “Türkiye’de faaliyet gösteren ve SAP yazılımını kullanan bir müşterimiz Almanya’ya ofis açtığında oradaki ofisinin de SAP uygulamalarını kullanmasını istiyor. United VARs’ın Almanya’daki üyesi aracılığı ile oradaki SAP projesini tamamlayabiliyoruz. Yani oradaki firma bizim ortağımız olarak hareket ediyor. Bu şekilde United VARs üyesi firmalar sanki tüm dünyada şubeleşmiş gibi çalışabiliyor. Detaysoft olarak S/4HANA ve SuccessFactors gibi yeni SAP teknolojilerine sürekli yatırım yapıyoruz. Örneğin, Yunanistan’da faaliyet gösteren United VARs üyesi çözüm ortağının elinde bu konularda yeterli insan gücü bulunmadığı durumlarda, bizden talep edebilir ve bizim şirketimizde çalışan uzman arkadaşlarımız o ülkeye gidip projeyi tamamlayabilir.”

Alkin Aksoy: Sürekli gelişim gerekli
United VARs’ın, bir ülkedeki üyesini değerlendirmeye aldığı şirketin büyüklüğü, hizmet kalitesi, global hizmet verebilme kapasitesi, ürün portföyü, teknolojik gelişmelere uyum, yıllık gelir, müşteri memnuniyeti gibi birçok kritere göre seçtiğini belirten Alkin Aksoy “Bu topluluğa üye olmak için hem bu kriterlere sahip olmak gerekiyor hem de şirketin kendisini sürekli geliştirmesi gerekiyor” dedi. Alkin Aksoy, “United VARs, 2015 yılı itibariyle 73’ten fazla ülkede 34 SAP çözüm ortağı ile faaliyet göstermektedir. United VARs’a üye olan şirketler hizmet verdikleri ülkelerdeki en güçlü SAP çözüm ortakları arasından seçilmektedir. Bu şirketler 5 bin 500’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Bu oluşuma üye olan şirketler bulundukları ülkelerdeki yasaları, yönetmelikleri, kültürü ve beklentileri çok iyi bildikleri için SAP çözümleri, hizmetleri ve desteği konularında önemli bir avantaja sahiptir. Bu sebeple dünya çapında faaliyet gösteren birçok şirket United VARs’tan danışmanlık hizmeti almaktadır” diye konuştu.

United VARs üyesi olan SAP çözüm ortakları geçtiğimiz birkaç yılda 300’den fazla projeyi başarıyla tamamladı. United VARs üyesi birçok SAP partnerinin son üç yılda SAP’nin global ödülleri olan Pinnacle ve Kalite ödüllerini kazanmasının yanı sıra, Detaysoft kısa sürede tamamladığı uçtan uca ERP projesi ile 2014 yılında Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgesinden yüzlerce projenin yarıştığı SAP Kalite Ödülleri platformunda Bronz ödülü kazanmayı başardı.

United VARs Nedir?
SAP çözüm ortaklarından oluşan uluslararası bir topluluktur. Şu an 34 çözüm ortağından oluşmaktadır ve 73 ülkede faaliyet göstermektedir. Her ülkede bir partner faaliyet göstermektedir. Bu yıl itibarıyla bu birliğe üye SAP çözüm ortakları 5500’den fazla müşteriye sahiptir. Detaysoft olarak Türkiye ve Suudi Arabistan’dan sorumluyuz.

United VARs hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.united-vars.com/en