S/4HANA

GERİ
s4hana

SAP, 3 Şubat 2015 tarihinde 4. nesil iş uygulamalarını tanıttı. 1979 yılında R/2 ile başlayan yolculuk, 1992 yılında R/3 ile devam etmiş, 2004 yılında ise ERP ile zirve yapmıştı. 2015 yılına geldiğimizde ise SAP CEO'su Bill McDermott ve kurucu ortaklardan Hasso Plattner yaptığı sunumlarda S/4HANA'nın 2015 yılının iş uygulamaları alanında bir milat olduğunu vurguladı.

Son yıllarda ortaya çıkan IT trendleri “Cloud, Big Data, Predictive Analytics, Mobility, Security ve Internet of Things” olarak öne çıkarken, SAP S/4HANA ile tüm bu teknolojileri tek bir platformda birleştirmeyi başardı.

S/4HANA Teknolojisi Nedir?

“Simple for HANA” ‘nın kısaltması olan S/4HANA, SAP’nin iş süreçlerini daha yüksek performansla daha kolay yapılabilmesi için tasarladığı yeni sistemdir. SAP, S/4HANA ile kullanıcı dostu yeni arayüzler, in-memory işleme, kolon tabanlı veritabanı gibi teknolojileri bir araya getirerek büyük veri, predictive analytics, nesnelerin interneti, bulut gibi tüm teknolojileri kullanıcılara tek bir platformda sunuyor.


S/4HANA ile Gelen Yenilikler Nelerdir?


Yeni Kullanıcı Deneyimi

s4hana

Sadeleşen Tablo Yapısı

s4hana

Bellek İçi Performansını Kullanarak ABAP Programlama

s4hana

Yeni Nesil Raporlama

s4hana

Referanslarımızdan Bazıları: